Výhody, nevýhody a cena laminátových podlah aneb Na co se připravit před koupí

Laminátové podlahyLaminátové podlahy nás provázejí životem už více než 20 let a stále se těší velké oblibě. Pro milovníky dřeva, kteří mají strach, že by o něj dokázali správně pečovat, případně na něj nemají dostatek financí, jsou laminátové podlahy a jejich cena skvělým řešením.

Laminátová podlaha jako varianta „plovoučky“

Kdo by nevěděl, kam vlastně taková laminátová podlaha patří, nemusí zoufat – prozradíme to. Jde o jednu ze dvou standardních variant plovoucí podlahy. Druhou variantou je dřevěná plovoucí podlaha. V čem se liší?

Dřevěná plovoucí podlaha má nepopiratelné výhody – vydrží dlouho (uvádí se, že i několik generací), vyniká elasticitou a hlukovou izolací, dodává prostoru pocit tepla a sepjetí s přírodou, dá se renovovat, je jen minimálně hořlavá a elektricky vodivá.

Laminátová podlaha je lepším řešením pro ty, kteří upřednostňují rychlou pokládku, odolnost vůči otěru, UV záření a mnohým dalším vlivům nebo schopnost rozvodu tlaku a tepla. Cena laminátové podlahy je však tím nejpřitažlivějším.

Kdo by si měl vybrat laminát?

Laminátové podlahy jsou dnes už pěkné, i když pochopitelně nezanechávají v interiéru takové teplo a hřejivost (v pravém i v přeneseném slova smyslu) jako ty dřevěné. Jejich údržba je však na rozdíl od dřevěné plovoucí podlahy vcelku nenáročná a laminát také nabízí vysokou odolnost – výrobce své podlahy označuje piktogramy, které určují, pro jakou zátěž je ta která krytina vhodná a co je pro ni případně už neúnosné. Zatímco tedy do obývacího pokoje, kde je frekventovaný pohyb, bychom měli vybírat velmi odolnou podlahu, do ložnice, kde takový pohyb není, můžeme zvolit i měkčí typ.

Podstatnou nevýhodou je bohužel hlučnost laminátové podlahy. Laminát přenáší zvuk mnohem lépe než dřevo a to může znamenat problém například v panelových domech, kde jako podklad neslouží betonové podlahy. Promyslete tedy, zda potřebujete silnější zvukovou izolaci nebo ne a podle toho se také řiďte.

Při rozhodování, zda si vyberete dřevěnou nebo laminátovou podlahu, berte v potaz fakt, že dřevěná podlaha sice přežije celé generace, ale je třeba ji opravovat. Laminátová podlaha vydrží i 25 let a je odolná vůči vodě nebo žhnoucí cigaretě.

Cena laminátové podlahy – s čím můžete počítat

Cena laminátové podlahy se pohybuje v docela rozsáhlém intervalu. Začít může u necelých 200 Kč za metr čtvereční, střed najdeme u částky 500 Kč a ty nejdražší podlahy stojí i kolem 800 Kč za metr čtvereční. Cena podlahy by však neměla být hlavním kritériem při výběru – především bychom se měli dívat na její odolnost a na design (aby se hodila do interiéru a nepůsobila rušivě).

Každý ocení něco jiného

Někteří lidé by na dřevo nedali dopustit, jiní zase vychvalují laminát. Nakonec je tedy na vás, abyste probrali všechna pro a proti a podle nich se rozhodli. Chcete, aby podlaha sloužila ještě vašim dětem a vnoučatům, jste ochotni si za ni připlatit a dbát na údržbu a renovaci? Vsaďte na dřevo. Potřebujete snadno udržovatelnou a levnější podlahu, která může vydržet i 25 let? Vyberte si laminát. Ať tak, či tak, přejeme vám s vaší novou podlahou co nejméně starostí!

Zadat poptávku

Podlahy
Přehledné finanční stránky nabízející půjčky na směnku prostřednictvím internetu. Zajímají vás plynové kotle? Srovnání značek a výhod na jednom místě. Vždy dostupný a přehledný ceník zámkové dlažby. Moderní a trendy pvc podlahy se hodí prakticky kamkoliv. Zjistěte si o nich více. OSB desky jsou ideální desky pro vaši podlahu. Podlahové Cetris desky jsou odolné proti vlhku. čističe na dlažbu čističe na laminát

Hypoteční úvěr z hypoteční banky

TOPlist